תיעוד מפגשים

איך למדתי להפסיק לדאוג ולאהוב את My-Cliniq

התשובה לשאלה "למה My-Cliniq?" מתחילה ברשומות הרפואיות. לכאורה, כל תוכנות ניהול קליניקה די דומות: כולן כוללות ניהול קליני, ניהול פגישות, ניהול כספי, יומן רופא, דוחות תקופתיים וכולן טוענות לעמידה בדרישות החוק והאתיקה. בפועל, תוכנות רבות אינן נוחות לעבודה, ובכך תורמות לעקה, עומס, בזבוז זמן ושחיקה.

זה היתרון המרכזי של My-Cliniq: פיתחנו ממשק ייחודי המבוסס על תהליכי עבודה וניזון ממשוב שקיבלנו. כך יצרנו פלטפורמה שתיכננו מטפלים ולא אנשי מחשב. בכל רגע, כל מה שדרוש נמצא מולך: לצפיה ולעדכון מיידי, ומרבית העבודה השוטפת מתבצעת דרך עמוד הבית.

כך הופכת העבודה לקלה ולנעימה, חוסכת בזמן ומעניקה הגנה משחיקה.

אין לך כח לקרוא? מבינים אותך

תיעוד מפגשים, במרכז

עמוד הבית הוא הכלי המרכזי לשימוש השוטף בפלטפורמה. זה העמוד שמופיע עם הכניסה לתוכנה, ואם התרחקת – לחיצה על סמל הבית, בסרגל הבחירה למעלה מימין, תחזיר אותך אליו.

עמוד הבית מחולק לשלוש:
עמוד הבית - יומן יומי

יומן יומי

עמוד הבית - מעקב

פרטי המפגש ורשומה רפואית

עמוד הבית - כרטיס מטופל

כרטיס המטופל

במרכז העמוד מופיעים פרטי המפגש הראשון להיום:

עמוד הבית - מעקב
 • סוג המפגש, אשר נקבע מראש וממנו נגזרים משך המפגש ומחירו. בנוסף, שם סוג המפגש יופיע בפירוט החשבונית (להרחבה »).
 • מחיר המפגש, הניתן לשינוי חד-פעמי במידת הצורך.
 • שעת המפגש ומשכו.

בשורה השניה, אפשר לסמן במידה והמטופל/ת לא הגיע/ה למפגש, ובנפרד – במידה והמפגש לא מיועד לחיוב.

 • אין צורך לגעת במתגים אלה במצב התקין – בו המטופל/ת הגיע/ה למפגש, ומחירו מתווסף לחישוב החוב המצטבר.
בשורה השלישית, ניתן לשייך, במידת הצורך, את המטופל לגורם מממן. שיוך הפגישה תאפשר לקבוע את סכום הסבסוד – ידנית או באמצעות קביעת מחירון – וכך לנהל את חוב הגורם המממן בנפרד מחוב המטופל (להרחבה »).

מתחת לפרטים הכלליים, אפשר למלא בקלות ובנוחות את הרשומה הרפואית בתיבה המיועדת. ניתן גם להוסיף תרשומת אישית ולהעלות תמונה.

טיפ: לחיצה על שלוש הנקודות () משמאל לכותרת הרשומה הרפואית תוביל להוספת טקסטים מובנים מראש או מילוי שאלונים.

כבר סיימת?

לחיצה על הבא תוביל לפרטי המפגש הבא באותו יום. אפשר גם ללחוץ על אחת הפגישות ביומן מימין כדי לעבור אליהן, להפיק חשבונית באמצעות לחיצה על חשבונית ועוד (להרחבה »), לכתוב מכתב שיישמר בתיבת המסמכים בתיק המטופל, או להוסיף מסמך חיצוני, שיישמר גם הוא בתיבת המסמכים.

מימין: הצצה חטופה לסדר היום

בחלקו הימני של עמוד הבית אפשר למצוא את היומן היומי.
יומן יומי

כדאי לדעת:

 • אם לא הוזנו פגישות באותו יום, לא יופיעו פרטי פגישה ופרטי מטופל.

 • לחיצה על אחת הפגישות תפתח את פרטי המפגש במרכז העמוד, ואת כרטיס המטופל הרלוונטי משמאל.

 • ניתן לדפדף קדימה ואחורה בעזרת החיצים שלצידי התאריך, בראש היומן. לחזרה להווה – לחצו על היום.

 • בעזרת החץ הכפול (») אפשר לעבור בזריזות לתאריך אחר, בעבר או בעתיד.

 • בדומה ליומן המורחב, לחיצה על נקודה ריקה – תאפשר הוספה של פגישה חדשה, ואף מטופל חדש (להרחבה »).
 • ביומן מופיעות גם פגישות אישיות עם אנשי קשר. ניתן לזהות אותן באמצעות הלב (❤) ליד שמם והרקע התכול. לפגישות אלה אי אפשר להזין רשומה רפואית.

משמאל: פרטי המטופל

מצד שמאל נמצא כרטיס המטופל, הכולל מידע כללי אודותיו. לחיצה על כל אחת מהתיבות תציג פרטים נוספים במרכז העמוד.
 • דרכי קשר: טלפונים, כתובות דוא"ל ומגורים.
 • אבחנות: אפשרות להזנת אבחנות, אשר יופיעו בהיסטוריית המעקבים.
 • מעקבים: בחינת היסטוריית הטיפול, לרבות רשומות רפואיות, תאריכים ומחירים.
 • מסמכים חשבונאיים: סיכום היסטוריית התשלומים של המטופל, שיחזור חשבוניות, הפקת חשבונית, זיכוי ועוד.
 • מסמכים: תיקיית המסמכים, אליה ניתן להעלות מסמכים חיצוניים או לייצר מכתבים באופן מאובטח.
 • שאלונים: ניהול שאלונים עליהם ענה המטופל.
 • טיפולים: אפשרות להזנת טיפולים לא תרופתיים שניתנו למטופל.
 • תרופות: הזנת התרופות אותן נוטל המטופל, והפקת מרשמים לפסיכיאטרים.
 • בדיקות מעבדה: רישום בדיקות מעבדה אותן עבר המטופל ותוצאותיהן.
כרטיס מטופל

טיפ: אין למטופל פגישה היום ונחוצה גישה מהירה לפרטיו? אפשר לחפש את שם המטופל בשורת החיפוש בראש כל עמוד כדי להגיע לכרטיס שלו.

למיטיבי לכת:

 • לחיצה על שם המטופל בעמוד הבית (מעל פרטי המפגש) תוביל לתצוגת פרטים אישיים – מספר זהות, מצב משפחתי, מספר ילדים ועוד.

 • לא כל התיבות רלוונטיות? צפינו את זה. אפשר לגשת להגדרות () דרך סרגל הבחירה למעלה מימין > העדפות, ושם להסתיר חלק מהתיבות (באמצעות לחיצה על העין) או לגרור אותן כדי לשנות את סדר הופעתן.

נשמע קל מדי? למה לא לבדוק בעצמך?

שאלות בוערות

 • למה לתעד את מהלך הפגישות?
  קיימות שתי סיבות לתחזק רשומות רפואיות:

  ראשית, קיימת חובה חוקית ואתית לתעד את מהלך הטיפול (חוזר מנכ"ל הרשומה הרפואית, חוק זכויות החולה, רשומת פסיכולוג, רשומה בעבודה סוציאלית). בהיבט המשפטי, אי-קיום רשומה רפואית, או קיום רשומה רפואית חסרה, עלול להיחשב רשלנות, ומחליש את עמדת המטפל במקרה של תביעת רשלנות רפואית. בהיבט זה, המטפל/ת נדרש/ת לרשום את הרשומה כאילו היא מיועדת לאחר. מעשית, למעט מצבים של תביעה משפטית, כמעט ואין פיקוח על קיום רשומה רפואית, ולכן מטפלים רבים נוטים להקל ראש בחובה זו.

  בנוסף לחובה החוקית, חלה גם חובה אתית לתיעוד מטעם קוד האתיקה המקצועית של הפסיכולוגים בישראל. הרשומה הרפואית מיועדת להערכת מצב המטופל, מאפשרת מחשבה נוספת עליו ויוצרת תשתית לביקורת עצמית, להערכת העשיה הטיפולית והתקדמות הטיפול.
 • איך מקלה My-Cliniq על מלאכת התחזוקה ברשומה הרפואית?
  My-Cliniq מקלה על הדרישה לתיעוד מפגשים באמצעות מערכת קלה ונוחה, אשר עומדת בדרישות החוק.

  שימוש יום-יומי בפלטפורמה מעודד עדכון שוטף של רשומות רפואיות, שכן האינטגרציה שמציעה המערכת בין ההיבטים הקליניים, הניהולים והכספיים, מקלה על העבודה האדמיניסטרטיבית ויוצרת מעטפת שמסייעת ומייעלת את כל היבטי ניהול הקליניקה.
 • האם הפלטפורמה עומדת בדרישות החוק לגבי רשומה רפואית?
  כמובן. כל המידע נרשם, מגובה ומאובטח, וקיים תיעוד של התאריך והשעה בו בוצע כל עדכון ועדכון.

  בנוסף, My-Cliniq עומדת בתקן ISO 27001 לאבטחת המידע בארגון, שמימוש כלליו עונה על דרישות תקנות הגנת הפרטיות הישראליות, ובתקן ISO 27799 לאבטחת מידע רפואי כפי שנדרש ומוגדר בחוזר מנכ"ל משרד הבריאות.    להרחבה »

 • איך מתחילים להשתמש ב-My-Cliniq?
  אנו שואפים לייצר חוויית שימוש פשוטה ונעימה ככל האפשר, אבל מודעים לכך שהמעבר ל-My-Cliniq כרוך בשני קשיים עיקריים: הכרת אופן עבודה חדש, והזנת הפרטים האישיים - הפגישות, המטופלים והפרטים הנחוצים לניהול כספי (כמו הוספת פרטי החשבונית, או הגדרת אפשרויות מתקדמות כמו שליחת דוחות תקופתיים לרואה חשבון.

  כדי למנוע שחיקה ועומס, אנחנו ממליצים להתחיל בפשטות. כבר בעמוד הבית, אפשר ללחוץ על שעה ריקה ביומן כדי להוסיף מפגש אחד להיום. אין צורך להוסיף מטופלים בנפרד - ניתן להוסיף מטופל חדש בעת הוספת מפגש. מומלץ להגדיר מחיר ותדירות, אך כדאי לזכור שפרטים אישיים ניתנים למילוי גם בשלב מאוחר יותר, דרך כרטיס המטופל - אשר מופיע בצידו השמאלי של עמוד הבית, אך זמין גם דרך שורת החיפוש, בראש כל עמוד.

  לאחר הוספת המפגש ליומן - פרטיו יופיעו בעמוד הבית, ויהיה אפשר לתעד את מהלכו תחת שדה הרשומה הרפואית (פרטי הפגישה לא מופיעים? כנראה שהוספת פגישה עתידית).

  עם ההכרה בקלות שבהוספת מפגשים חדשים ומטופלים דרך My-Cliniq - אנו מאמינים שהמעבר לפלטפורמה ירגיש פשוט. בשלב זה, מומלץ להוסיף פגישות נוספות להיום, ואף למחר או או למחרתיים, ולחזור על התהליך מחרתיים. אחרי שבוע - כל המטופלים כבר יופיעו ביומן, והמעבר יושלם כמעט ללא מאמץ.

  אין צורך להגדיר את פרטי החשבונית מראש - הוספת מספר התחלתי, כותרת וחתימה יהיו זמינים בעת הפקת החשבונית הראשונה. גם הגדרת דוחות תקופתיים, מסרוני תזכורת, הקמת עמוד שיאפשר למטופלים לקבוע פגישות בעצמם, ואפשרויות נוספות - יהיו זמינים בכל שלב. רומא לא נבנתה ביום אחד.

  בנוסף, אנו מזמינים אותך ליצור קשר לתיאום הדרכה ללא התחייבות, כדי להכיר את כלל מאפייני הפלטפורמה ולהבין איך אפשר לנהל קליניקה בקלות בעזרת My-Cliniq.
 • האם אפשר לייבא את רשימת המטופלים שלי מרשימה חיצונית?
  ניתן לייבא מטופלים מקובץ אקסל. כדי לעשות זאת, יש לגשת לסרגל הבחירה למעלה מימין > הגדרות () > מטופלים (מצד ימין) ולגלול למטה. לוחצים על הכותרת יבוא מטופלים, ואז על כפתור בחירת קובץ כדי לבחור את קובץ האקסל הרלוונטי. בשלב הבא יש להקצות את הקריטריון הנכון לכל עמודה - שם, טלפון, דוא"ל וכן הלאה.

  לסיום, יש ללחוץ על יבוא בתחתית העמוד.
 • כיצד ניתן לראות את כל סיכומי הפגישות של מטופל מסוים?
  ישנן שתי דרכים:

  ראשית, דרך כרטיס המטופל > מעקבים (סמל היומן האדום משמאל בעמוד הבית, או בחיפוש שם המטופל בשורת החיפוש בראש כל עמוד.

  שנית, בסרגל הבחירה למעלה מימין > כספי () > תיעוד מעקבים. בחלון שנפתח ניתן לייצר חתך על פי שם המטופל, בתאריכים לבחירתך.
 • האם אפשר לתעד טיפול רב משתתפים (זוגי, משפחות, קבוצות)?
  כמובן. בחלון הוספה ליומן, אפשר להזין בשדה עם מי נפגשים? שם של קבוצה, ולא מטופל פרטי. לחיצה על ➕ תחשוף, בשורה מתחת, אפשרות להוספת מטופל (כברירת מחדל), קבוצה או איש קשר שאינו מטופל. לאחר סימון כקבוצה, ולחיצה על הוספה, יופיע חלון נוסף בו אפשר יהיה לשייך אליה מטופלים, לבחור האם אופן החיוב הוא פרטני או קבוצתי, והאם אופן התשלום הוא לפי הגעה או ללא ביטול. במידה והחיוב הוא פרטני, אפשר להזין מחיר לכל מטופל בנפרד.

  ביום המפגש הקבוצתי, יופיע המפגש בעמוד הבית - מוכן לסיכום. לחיצה על הכפתור כולם הגיעו מאפשרת לסמן הגעה חלקית במידת הצורך. ניתן להוסיף או להסיר משתתפים באמצעות לחיצה על הכפתור פרטי הקבוצה.
 • האם אפשר לייצא את הרשומות הרפואיות והתרשומות האישיות?
  ניתן לייצא רשומות רפואיות ותרשומות אישיות כקובץ אקסל בשתי דרכים:

  ראשית, דרך כרטיס המטופל > מעקבים (היומן האדום) > יצוא לאקסל.

  שנית, בסרגל הבחירה למעלה מימין > כספי () > תיעוד מעקבים. בחלון שנפתח ניתן לייצר חתך על פי שם המטופל, בתאריכים לבחירתך, וללחוץ על כפתור יצוא לאקסל.
 • כיצד ניתן להוסיף קישור לכניסה ישירה ל-My-Cliniq ממסך הבית בטלפון?
  באנדרואיד: דרך דפדפן Chrome, יש לגלוש לאתר https://app.my-cliniq.com, ללחוץ על שלוש הנקודות האנכיות למעלה מימין . בתפריט שנפתח, לוחצים על Add to Home Screen ובוחרים את שם הקישור (למשל, My-Cliniq). לבסוף, יש ללחוץ על Add Automatically.

  באייפון: דרך דפדפן Safari, יש לגלוש לאתר https://app.my-cliniq.com, ללחוץ על סמל החץ בתחתית המסך, ולבחור Add to Home Page. בשלב זה ניתן לתת שם כרצונך לקישור החדש שיצרת.

שאלות נוספות?

אנו זמינים לכל שאלה, בקשה או התעניינות. בנוסף, אנחנו מציעים לכל אחת ואחד הדרכה טלפונית ללא התחייבות לצורך בדיקת התאמה.

ניתן להשאיר פרטים ונחזור בהקדם, באופן חד-פעמי וללא הוספה לאף רשימת דיוור מציקה.

דילוג לתוכן